תיאום מס

לערוך תיאום מס בנוחות וביעילות

תיאום מס הינו הליך בירוקראטי הכרחי ומחויב על פי חוק לאלו הנדרשים לבצע אותו ומעבר לכך, תפקידו הוא לחסוך כסף. את תיאום המס נדרשים לעשות כל מי שיש להם שתי עבודות ויותר במקביל, או עבודה והכנסה נוספת ממקור שאינו פרנסה כמו קצבה או פנסיה. את תיאום המס מבצעים מול מס הכנסה ומטרתו היא לתאם בין כל מקורות ההכנסה עבור הפרשת מס הכנסה אחיד. הרי אם אדם עובד בשתי עבודות הוא משלם פעמיים מס הכנסה באמצעות תלושי המשכורות ולזה אין צורך להגיע.

תיאום מס כחלק מהתנהלות תקינה

מי שעובד בשתי עבודות ויותר ולא מבצע תיאום מס, רשאית המדינה ורשות המיסים כזרוע המבצעת לגבות עד 48% מס שולי, שזה אחוז המס הגבוה ביותר שניתן לגבות על פי חוק. אין צורך להמעיט בערכו של תיאום המס, שכן ההליך מסדיר את גובה המס ובהתאם להכנסות מכל עבודה מחשבים את אחוז ההפרשות. ברגע שעורכים תיאום מס, ניתן לנכות את אחוז המס הנמוך ביותר ולעיתים אף לא גובים מס כלל שכן ההכנסה אינה מגיעה למינימום המחויב על פי החוק במס הכנסה.

כדאי לערוך תיאום מס מקוון

עד לפני מספר שנים לא רב, כל מי שרצה לערוך תיאום מס היה צריך להגיע למשרדי מס ההכנסה הרלוונטיים ולערוך את תיאום המס מול פקיד שומה. אמנם הדבר היה מתבצע בו במקום, אך זה דרש להגיע פיזית לאחר שהעובד נדרש להשיג זמן חופשי מהעבודה וכיוב’. כיום מדובר על עידן שבו לאינטרנט יש משקל משמעותי וטפסים רבים ניתן לשדר באמצעות המערכת הממוחשבת של מס ההכנסה. לכל אחד יש את האפשרות להיכנס לאתר מס ההכנסה ולהקליד את כל הפרטים שצריך במערכת, את פרטי המעסיק העיקרי ואת פרטי המעסיק המשני, כולל הכנסות עתידיות ולהנפיק את אישורי תיאום המס המקוונים עבור כל אחד מן המעסיקים. תיאום מס מקוון הפך להיות כלי עבודה מאוד יעיל עבור אלה שרוצים להרוויח.

תיאום מס מקוון משמעו לשמור על פרטים נכונים

גם כאשר ממלאים טופס וירטואלי של תיאום מס מקוון במערכת הממוחשבת של מס ההכנסה, עדיין צריך לוודא שכל הפרטים נכונים. אמנם אין פקיד מול העיניים שבודק ומחשב ולמערכת יש את כל הכלים לחשב בדיוק את ערך המס השולי שיופרש מכל מעסיק, אך חשוב לוודא תמיד שכל הפרטים הנדרשים ימולאו כראוי לטובת מנהל תקין.