עמילות מכס ליבואנים ויצואנים

אחד התחומים שהושפעו במידה הרבה ביותר מהתפתחותו של הכפר הגלובלי הוא תחום המסחר הבינלאומי. בעבר רק חברות גדולות ובעלות אמצעים יכלו לעסוק במסחר מסוג זה, אך כיום בעידן הגלובלי, האפשרויות הפכו כמעט בלתי מוגבלות וכל אחד יכול לעסוק בהיקף כזה או אחר במסחר בינלאומי.

ענף היבוא-יצוא הוא מורכב ומסואב, בעיקר בשל הקשר ההדוק והקפדני עם רשויות המס בארץ ובמדינות איתן מתקיים המסחר. כדי להצליח להתמודד בענף בצורה טובה ונכונה, חשוב מאוד לשכור את שירותיה של חברת עמילות מכס מקצועית. עמיל מכס מקצועי הוא הגורם המקשר בין היבואנים והיצואנים לרשויות וההתמחות שלו מאפשרת לו לטפל בכל נושא הסחר הבינלאומי ודרכי השילוח השונות של הסחורות.

עם השנים, חברות עמילות מכס השכילו לפתח עבור לקוחותיהם סל שירותים מקיף בתחום היבוא-יצוא על מנת לשמר אותם אצלם ולהוות גוף יחיד ויאכותי בו נעזר הלקוח.

באחריות חברת עמילות המכס היום לטפל בכל נושא סיווג הסחורות, הקשר עם הרשויות בשתי המדינות המעורבות, שחרור סחורות מהמכס, תשלומי מיסים וכן שירותים נלווים חשובים כמו אריזה, אחסנה ושינוע יבשתי.

על מה להקפיד בבחירת חברת עמילות מכס

-בחינת הרשאות החברה- עמילות מכס היא מקצוע לכל דבר שנלמד בצורה מסודרת, כולל בחינות

התמחות ועמידה בתנאים לכניסה למאגר סוכני המכס המורשים. חשוב לבדוק קודם כל שהחברה שמצאנו מחזיקה בכל הרשיונות ושכל עמילי המכס שלה הם סוכנים מורשים באופן רשמי.

-בחינת הרמה המקצועית- מסחר בינלאומי הוא תחום מורכב והקשרים עם כל מדינה הם קצת שונים. כדאי לבדוק ולבחור בחברה שהיא בעלת ותק וניסיון בעבודה עם אותה מדינה איתנה אנו חולקים את קשרי המסחר- יש למשל חברות שמתמחות בעבודה מול מדינות המזרח הרחוק ויש כאלה שמתמחות יותר בעבודה מול אירופה וארצות הברית. לכן חשוב לבדוק את הניסיון הספציפי של עמילי המכס שאנו שוכרים. בהקשר זה, חשוב כמובן גם לקבל המלצות ולדבר עם לקוחות אחרים של החברה על מנת להתרשם.

-בחינת השירותים הנלווים- כפי שהוזכר קודם לכן, חברות עמילות מכס מציעות שירותים נלווים רבים, ביניהם אחסנה של סחורה, שינוע יבשתי, ביטוח לסחורות, אריזה לפני שילוח ועוד. חשוב לוודא שאנו מתקשרים עם חברת עמילות מכס שאכן יודעת לרכז את הטיפול בכל מה שקשור ליבוא-יצוא, יש הרבה יתרונות ושקט בידיעה שאנו עובדים מול גורם אחד מוסמך.

-בחינת אופי ההתקשרות- חשוב לוודא כיצד החברה רואה את ההתקשרות איתנו. האם היא מצמידה מעיל מכס מסוים שיהיה אחראי על הטיפול בנו, האם ניתן לעקוב אחר המשלוחים בכל רגע נתון, מהי תדירות המשלוחים שהיא יכולה לספק לנו ועוד.

כפי שניתן לראות, בחירת חברת עמילות מכס אינה תהליך פשוט, אך בחירה נכונה יכולה לתרום הרבה להצלחתנו ולכן חשוב להשקיע בכך זמן ומשאבים בהתאם.