כמה זמן לוקח תהליך החזרי מס?

תהליך החזרי מס

במשק הישראלי מועסקים כ- 2 מיליון שכירים אך רק מעטים מהם מודעים לכך כי בקופת האוצר נמצאים מיליארדי שקלים המגיעים להם בעקבות תשלום מס הכנסה הגבוה מחבות המס המדויקת שלהם. כדי לקבל החזרי מס לשכירים יש לדרוש אותם וניתן לעשות זאת לבד או לפנות לחברה מקצועית המטפלת בנושא. חשוב לדעת כי יש למלא טפסים ומסמכים רבים, להתמודד עם ביורוקרטיה וחשוב להכיר את החוק ואת אופן פעולת רשויות המס על מנת לפעול נכון ולקבל את מלוא הזכאות של החזרי המס.

החזר מס רטרואקטיבי

ניתן לדרוש החזרי מס רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה. כלומר, הגשת בקשה להחזר מס בשנת 2014 יכולה לכלול דרישה לתשלום ההחזרים המגיעים לך משנת 2008. יש לציין כי במידה ובבדיקה מתגלה כי מגיעים לך החזרים תקבלם תוך 90 יום או עד סוף חודש יולי לאותה שנת מס, המוקדם ביניהם, והכסף יועבר לחשבון הבנק שלך עם הצמדה וריבית שנתית בשיעור של 4%. יש לצפות לתקופה של 6 – 3 חודשים לקבלת הכסף ולמרות שהחוק קובע כי רשות המס תשלם את ההחזרים תוך 3 חודשים לעיתים תהליך החזר מס הוא ארוך יותר.

סיוע מקצועי

רבים מהשכירים כלל אינם מודעים לכך כי הם משלמים מס גבוה ויש החוששים מפקידי רשויות המס בעוד אחרים פשוט נמנעים מביורוקרטיה ומזניחים את הנושא. לכן, כדאי לדעת כי ניתן לפנות לחברה מקצועית שמבצעת עבור השכיר את "העבודה השחורה" ומגישה מטעמו את המסמכים והטפסים הנדרשים להחזרי המס. מחשבי החברה מחוברים ישירות למחשבי רשות המס וכך נציג החברה יכול לייעץ לשכיר ולעדכן אותו במהירות האם מגיעים לו החזרי מס ומה הצפי שהוא עתיד לקבל לאחר הגשת הבקשה.

יש לזכור כי ככל שהשכר גבוה יותר כך משלמים יותר מסים וכמו כן כדאי לדעת כי בדיקת החזרי מס כדאית למי שמשכורתו גבוהה מ- 5,000 ₪ ברוטו. במהלך הבדיקה מבצעת החברה איסוף נתונים ובדיקת נקודות הזכות המגיעות על פי חוק ללקוח. לאחר בדיקה מקיפה תמלא את הטפסים הנחוצים לקבלת ההחזרים. החברה מפקחת על התהליך ולאחר העברת הכסף לחשבון הלקוח בודקת האם רשויות המס לא עשו שגיאות, כאמור התהליך אורך בין 6 – 3 חודשים.